Jdi na obsah Jdi na menu
 


Halo 2 na Windows XP

26. 8. 2012

halo_2_6.jpg

Autor článku: Lukáš "Echosword" Cimr

Nejprve je správné vás informovat, že existují dva způsoby, jak docílit spuštění Halo 2 na Windows XP. My jsme zkoušeli ten první, který je na první pohled celkem složitý, ale skládá se vlastně jen z obyčejného kopírování a přepisování různých souborů, tedy nic těžkého. Druhý způsob spočívá v použití speciálního programu, ten jsme ovšem nezkoušeli. Pokud máte zájem o tento program, je ke stažení zde. My si ovšem jdeme rozebrat první způsob, takže jdeme na to a předem doufáme, že vám bude Halo 2 fungovat tak, jako nám.

 

1. krok - Příprava

Potřebujete legální kopii Halo 2, tedy originální DVD s platným CD klíčem. Další, co budete potřebovat, je tento soubor. Na ploše si vytvořte novou složku se jménem "Halo 2 XP Patch", do které extrahujte zazipovaný soubor, který jste stáhli. Poté vložte disk Halo 2 do mechaniky. Některé zdroje uvádí, že se vám možná objeví chybová hláška, v takovém případě je ovšem vše v pořádku a stačí kliknout na "ok".

 

2. krok - Instalace

S DVD Halo 2 v mechanice otevřete složku "Halo 2 XP Patch" a najděte soubor "install.bat". Na tento soubor klikněte pravým tlačítkem a zvolte "Upravit". V Poznámkovém bloku se vám otevře následující text:

      Loader.exe D:\Startup.exe

Nyní otevřete Tento počítač a podívejte se, jaké označení má mechanika, kde se nachází DVD Halo 2. Toto písmeno poté přepište místo "D" v souboru "install.bat". Pokud tak třeba má vaše mechanika označení "E", musí text vypadat takto:

      Loader.exe E:\Startup.exe 

Takto upravený soubor uložte a dvakrát na něj klikněte levým tlačítkem, čímž se spustí Instalační menu Halo 2. Je, možné se před otevřením objeví žádost o povolení použití "ffdschow". V takovém případě použití povolte a klikněte na "ok". Nyní už by se mělo menu objevit. Nyní v menu zvolte položku "Customize Game Install" a zvolte poslední možnost - "Full install only, do not start". Poté klikněte na "continue". Opět se možná objeví chyba, která bude vyžadovat update ovladačů grafické karty. Tuto chybu ovšem ignorujte a zvolte "Run", čímž spustíte instalaci Halo 2.

3. krok - Úprava pro XP 1/2

Nyní  je potřeba nainstalovat některé programy přímo z DVD Halo 2. Klikněte tedy pravým tlačítkem na mechaniku, kde se nachází DVD Halo 2 a zvolte otevřít. Poté najděte složku "redists", kterou také otevřete. Najděte a spusťte soubor "XLiveRedist1.0.6027". Spustí se instalace Windows Live. Pokud už tuto nebo novější verzi Windows Live máte nainstalovanou, ukončete instalaci. Po dokončení instalace se vás program zeptá, zda chcete restartovat PC. Zvolte "Ne". Dále je třeba spustit soubor "vcredist", čímž se spustí instalace dalšího nutného programu. Instalace chvilku trvá, takže strpení. Až instalace skončí, jednoduše instalátor zavřete. Pokud už tento program máte, instalovat ho znovu samozřejmě nemusíte, stejně jako v případě Windows Live.

 

3. krok - Úprava pro XP 2/2

Po úspěšné instalaci musíte vaše PC restartovat. Věřte mi, je to nutné. Opět otevřete složku "Halo 2 XP Patch" a zároveň otevřete složku, kam jste Halo 2 nainstalovali, defaultně:

      C:\Program Files\Microsoft Games\Halo 2

Nyní ve složce "Halo 2 XP Patch" vyberte tyto soubory:

      dwmapi.dll  

      MFPlat.dll  

Tyto dva soubory ZKOPÍRUJTE do cílové složky Halo 2. Teď se vraťte do složky "Halo 2 XP Patch" a otevřete složku "Activation", kde vyberte následující soubory:

      mf.dll  

      xinput9_1_0.dll  

Tyto dva soubory musíte ZKOPÍROVAT do složky "system32", což je systémová složka Windows XP, kterou najdete zde:

      C:\WINDOWS\system32

Pokud se vás Windows zeptá na přepsání souborů, zvolte "ne". Pokud už se totiž soubory ve složce nachází, je nové kopírování zbytečné.

 

4. krok - Test

Nyní by mělo být všechno správně, takže je čas hru zkusit spustit, což se dělá následovně. Opět otevřete složku "Halo 2 XP Patch" a najdětesoubor "run.bat". Klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte "Upravit." Mělo by se objevit toto:

      Loader.exe "C:\Program Files\Microsoft Games\Halo 2\halo2.exe"

Toto je defaultní cesta k cílové složce Halo 2. Pokud jste Halo 2 nainstalovali třeba do složky "Hry" na disku "F", musíte cestu upravit takto:

      Loader.exe "F:\Hry\Microsoft Games\Halo 2\halo2.exe"

Ještě jednou zkontrolujte, zda jste udělali všechno správně a až si budete jistí, spusťte soubor "run.bat", čímž zapnete hru Halo 2. Zde ještě pár užitečných rad a řešení některých problémů:

- Pokud se hra nespustí, pravděpodobně jste udělali chybu v postupu. Zkontrolujte znovu soubor "run.bat", zda je cesta ke složce Halo 2 nastavena správně. Pokud ano, pravděpodobně jste udělali chybu v některém z předešlých kroků, takže si projděte celý postup znovu.

- Pokud vás hra požádá o vložení DVD, tak ho vložte. Raději nepoužívejte žádný crack. Jeslti máte originální kopii hry, není se čeho bát a crack ani není třeba.

- Pokud váš při spuštění požádá Windows Live o CD klíč, vložte ho. Opět není co řešit, pokud máte originální hru.

- Pokud vám Windows Live nabídne update pro Halo 2, odmítněte ho. Updaty na Windows XP nefungují a Halo 2 by se vám vypnula s chybovou hláškou.

No, to by byl test spuštění, ovšem než začnete hrát, je tu ještě jedna věc, kterou musíte udělat, takže pozor.

 

5. krok - Doladění

Nyní už můžete zavřít složku "Halo 2 XP Pach", cílovou složku "Halo 2" ovšem nechte otevřenou. Vemte složku "Halo 2 XP Patch" a přesuňte jí do složky "Halo 2". Nyní si povíme, jak vytvořit zástupce na ploše. Jednoduše znovu otevřete složku "Halo 2 XP Patch", nyní už přemístěnou, a pravým tlačítkem klikněte na "run.bat" a zvolte "Odeslat" a poté "Plocha (vytvořit zástupce)". Tím se vám na pracovní ploše vytvoří zástupce, na kterého opět klikněte pravým tlačítkem a zvolte "Vlastnosti". Přejmenujte soubor na "Halo 2" nebo "Spustit Halo 2", podle toho, co vám vyhovuje. Nyní zvolte "Změnit ikonu". Asi se objeví chybová hláška, no prostě ji ignorujte a pokračujte. Klikněte na "Procházet" a najděte složku "Halo 2", ve které vyberte soubor "halo2.exe". Všechno potvrďte a zástupce na ploše získá ikonu souboru "halo2.exe". Nyní hru můžete spouštět přímo z plochy klasickým dvojkliknutím na zástupce. Doufám, že vám návod pomohl, mě osobně fungoval. Pokud budete mít problémy nebo připomínky, napiště do komentářů. A užijte si Halo 2 :) 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Acme blood load (hypertension)

(AHalfruranus, 25. 7. 2018 11:15)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commander-du-cialis-pas-cher/

Pád hry

(Vojta, 10. 5. 2018 20:03)

Zdravím.Potřeboval bych prosím poradit ohledně halo 2.Na rovinu říkám že nemám originální CD.Hru mám stálou a instaloval jsem to přes ten Install.bat a šlo to.Po té jsem přesunul ty 2 soubory do složky kde mam nainstalovanou tu hru.Zbytek jsem jel podle návodu.Kliknul jsem na Run a hra šla.Skoukl jsem si ukázku Heronic a hrál jsem trénink.Znovu jsem si ještě zopakoval jestli to pude a šlo to bez chyb.Druhej den naťešenej zapínání halo 2 a po ukázce Heronic se objevila bílá obrazovka a musel jsem tu hru vypnout přes ctrl alt delete.Pokaždé se to opakuje nebo ten voják přede mnou v tréninku pohne rukou a zamrzne obraz a musím hru ukončit.Stále se to pořád opakuje.Prosím o radu protože jsem fanda Halo.Předem děkuji za odpověď.

Chyba výběru urovně

(Marek, 31. 3. 2014 8:24)

Zdravim hru spustim dam novou kampan vyberu misi dam úroven legendary skočí na další a nic tam neni vůbec nenačítá a když dam esc tam se vrátí na výber úrovně nevíte co s tim?

HALO 2 Instalace pod XP

(Ruda, 16. 9. 2013 15:36)

Zdravím Lukáši, po letech kdy jsem přepral instalaci Halo 2 pro XP a odehrál ho, chce i syn hru vyzkoušet. Dělal jsem na svých XP (servce pack 3) všechno dle vašeho návodu ale v instalačním menu po přepsání install.bat souboru mě to nechce pustit do custom install a hlásí toto:
Installation cannot be customized after game installation has been initiated
Please choose the Play option instead, or uninstall and reinstall the product
Mohli by jste mi pomoci?

Re: HALO 2 Instalace pod XP

(Echosword, 17. 9. 2013 22:38)

Pokusím se pomoci :)

Důležitou otázkou je, zda na tom samém počítači již byla hra Halo 2 instalována, protože chybová hláška zjednodušeně říká, že instalace již byla provedena a že nyní lze hru hrát, odinstalovat nebo přeinstalovat. Předpokládám, že hra je již dávno odstraněna, ale je možné, že v počítači zůstaly po hře nějaké soubory, takže systém si myslí, že je stále nainstalována. Zkuste přes "Přidat nebo odebrat programy" najít položku Halo 2 a pokud tam bude, tak odinstalovat. Pokud nic, tak přes "Hledat" zkuste vyhledat Halo 2 a vše, co to najde (kromě souborů z tohoto návodu) prostě odstraňte. Pak můžete zkusit spustit instalační menu znovu, ale před tím doporučuji restartovat PC, aby se aplikovaly veškeré změny. Pokud ani to nepomůže, nebo pokud hra v žádném případě na tomto PC v minulosti instalována nebyla, tak napiště, snad to nějak dáme dohromady :)

Pokud chcete, můžete mě kontaktovat na email "Echosword@seznam.cz"

 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 26878
Měsíc: 360
Den: 11